TR  |  EN

News > Festivallerin genç sanatçıları desteklemesi için açık çağrı

AVRUPA FESTİVALLERİ GENÇ SANATÇILAR FONU EFFEA 3. Çağrı 15 Ocak 2024’te Açıklanacak. 
 
HAZIRLIKLARA BAŞLAYIN!
 
Festivaller, yeteneklerin keşfi ve tanıtılması için en verimli ortamı sunar. Sanatçılarla kamuoyu arasındaki alış verişi, sanatçılar ve diğer profesyoneller arasındaki bağları kolaylaştırmak için çok uygun mekanlardır. Festivaller, yeniliğin simyacıları, riskli adımların küratörleri, sanatsal disiplinler arasındaki hareketlerin koruyucuları ve atlama tahtalarıdır. 
Avrupa Festivalleri Genç Sanatçlar Fonu, Avrupa Festivaller Birliği’nin bir girişimi olarak festivalleri güçlendirmek ve genç sanatçılara uluslararası sahnelere çıkmak için fırsatlar sunmak üzere oluşturulmuş bir sistem. 
Avrupa Festivalleri Genç Sanatçılar Fonu EFFEA 3. Çağrısı 15 Ocak’ta ilan edilecek. Başvurular için son tarih ise 19 Mart 2024. Bu çağrıya yapılan başvurular arasından farklı ülkelerden en az 3 festivalin ortaklığıyla destekleyeceği 50 genç sanatçının yararlanacağı 50 konuk programı belirlenecek.
EFFEA açık çağrısı, geleceğin farklı bakış açıları ve ortak çabalardan doğacak sinerjiye bağlı olduğu kabulunden hareketle, festivallere sınırlar ötesinde çalışma ve ortak hedefleri olan meslektaşlarıyla ağ oluşturma fırsatı sunuyor EFFEA sayesinde festivaller genç sanatçıların başarısını deskeklemek üzere güç birliği yapıyorlar. 
AB üye ülkeleri, Creative Europe ülkeleri ve programa dahil olan diğer ülkelerde (liste için aşağıya bakınız) yerleşik ve  FestivalFinder.eu kaydı olan tüm festivalleri başvurmaya davet ediyoruz.

 

Festivallerin genç sanatçıları desteklemesi için açık çağrı-News | İKSEV - İzmir Foundation For Culture Arts And Education